WRÓĆ DO GÓRY

Ile kosztuje przejechanie 100km samochodem elektrycznym?

W tym wpisie rozważam wszystkie koszty jakie wiążą się z użytkowaniem i przygotowaniem do użytkowania samochodu elektrycznego począwszy od kosztów zakupu samego samochodu elektrycznego, przygotowania instalacji elektrycznej w domu oraz wyboru i zakupu samej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Pamiętajmy że samochody elektryczne to specyficzny, nowy rodzaj transportu i ma swoje wady i zalety. Przejdźmy więc do sedna: Ile kosztuje przejechanie 100km samochodem elektrycznym?

(więcej…)

Wybór samochodu elektrycznego – ważne kryteria

Kiedy stajemy przed wyborem naszego pierwszego samochodu elektrycznego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kilka kryteriów. Większość klientów kieruje się wyłącznie ceną i zasięgiem podanym przez producenta. Tak wąskie kryteria zakupu często powodują późniejsze zdziwienie i nie koniecznie zadowolenie z dokonanego wyboru. Producenci aut w swoich katalogach często ukrywają lub podają drobnym drukiem informację na temat mocy wbudowanej w nasz samochód ładowarki, która tak naprawdę odpowiada za najważniejszy dla każdego użytkownika aspekt – czas ładowania.

(więcej…)

Kupno używanego samochodu elektrycznego

Zakup używanego samochodu elektrycznego może wiązać się z późniejszymi problemami w jego użytkowaniu. Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, zanim dokonamy transakcji.
(więcej…)

Wallbox czy może ładowarka przenośna? – Jaki typ ładowarki do samochodów elektrycznych wybrać?

Jako jeden z pierwszych sklepów z ładowarkami do samochodów elektrycznych w Polsce dostaliśmy już wiele pytań odnośnie rodzaju ładowarki jaki polecamy naszym klientom. Większość zastanawia się nad sensem zakupu Wallboxa lub ładowarki przenośnej. Gdy zastanawiamy się co tak naprawdę lepiej odpowiada naszym potrzebom powinniśmy lepiej poznać oba typy stacji ładowania.
(więcej…)

Czas ładowania samochodu elektrycznego – jak długo trwa?

Czas ładowania samochodu elektrycznego

Proces ładowania samochodu elektrycznego oraz jego czas trwania zależą od kilku czynników. Jednym z najważniejszych, w przypadku użytkownika, jest sama ładowarka do samochodów elektrycznych. Typ ładowarki do samochodów elektrycznych, jaką wybieramy do naszego samochodu, jest uzależniony od rodzaju wtyczki w naszym aucie z podziałem na TYP 1 lub TYP 2 z (ang. Type 1, Type2) oraz ograniczeń ładowania samego samochodu elektrycznego. (więcej…)