WRÓĆ DO GÓRY

Kupno używanego samochodu elektrycznego

Zakup używanego samochodu elektrycznego może wiązać się z późniejszymi problemami w jego użytkowaniu. Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę, zanim dokonamy transakcji.

Pierwszy element

Pierwszym elementem jest podobnie jak w przypadku samochodu spalinowego sprawdzenie jego historii pochodzenia oraz przeszłości wypadkowej. Samochody elektryczne po kolizji mogą mieć zablokowaną systemowo możliwość ładowania z uwagi na prawdopodobieństwo uszkodzenia baterii. Ładowarka do samochodów elektrycznych podpięta do takiego samochodu pokaże błąd i przerwie samoczynnie proces ładowania. Przed zakupem należy testowo spróbować naładować samochód przez kilkanaście minut i sprawdzić, czy podczas procesu ładowania nie wystąpią błędy.

Drugi element

Drugim elementem jest sprawdzenie kondycji baterii. Samochód powinien w opcjach dać nam możliwość sprawdzenia kondycji baterii i jej sprawności w procentach. Nie warto inwestować pieniędzy w samochody, których kondycja baterii wynosi poniżej 90%. Jak najwyższa sprawność zagwarantuje nam daleki zasięg i żywotność baterii na lata użytkowania pojazdu. Dodatkowo niska kondycja baterii może sugerować nam mocne eksploatowanie pojazdu i jego wysoki przebieg. Samochody hybrydowe plug in i elektryczne są często używane jako TAXI, więc warto sprawdzić i ocenić taką możliwość na podstawie przebiegu i kondycji baterii lub ilości cykli ładowania jeżeli taka informacja jest podana.

 

 

 

 

Trzeci element

Kolejnym elementem jest sprawdzenie, czy baterie zamontowane w naszym przyszłym samochodzie elektrycznym są oryginalne i nie były wymieniane w trakcie eksploatacji pojazdu. Baterie często znajdują się pod podłogą samochodu i pod tylną kanapą. Warto sprawdzić w Internecie, jakie baterie powinny znajdować się w naszym samochodzie i zweryfikować je ze sprzedającym przed transakcją.

Pozostałe elementy sprawdzamy jak w standardowym samochodzie spalinowym i jeżeli wszystko jest w porządku pozostaje nam tylko dobrać odpowiednią ładowarkę a tym zajmiemy się my.

 

Kategorie:

Ładowarki do samochodów elektrycznych