WRÓĆ DO GÓRY

Wallbox czy może ładowarka przenośna? – Jaki typ ładowarki do samochodów elektrycznych wybrać?

Jako jeden z pierwszych sklepów z ładowarkami do samochodów elektrycznych w Polsce dostaliśmy już wiele pytań odnośnie rodzaju ładowarki jaki polecamy naszym klientom. Większość zastanawia się nad sensem zakupu Wallboxa lub ładowarki przenośnej. Gdy zastanawiamy się co tak naprawdę lepiej odpowiada naszym potrzebom powinniśmy lepiej poznać oba typy stacji ładowania.

Wallbox

Wallboxy charakteryzują się unikatowym designem oraz często możliwością połączenia ze stacją ładowania za pomocą smartfona, zabezpieczenia przed niepowołanym ładowaniem kartami RFID lub stacyjką, a także posiadają ekrany pokazujące użytkownikowi informacje o ładowaniu jego samochodu elektrycznego. Warto wybrać ten rodzaj stacji ładowania kiedy korzystamy z samochodu elektrycznego lokalnie, prowadzimy firmę i chcemy udostępniać możliwość ładowania naszym klientom lub cenimy sobie możliwość prowadzenia przewodów w ścianie i „czystego” wyglądu naszej ładowarki. Droższe wersji stacji ładowania Wallbox mają możliwość rozliczania płatności w aplikacjach oraz prowadzenia statystyk ładowania. Są to zaawansowane rozwiązania często wykorzystywane w hotelach, na parkingach ogólnodostępnych czy w spółdzielniach mieszkaniowych. Zachęcamy do kontaktu w przypadku wątpliwości, chętnie pomożemy dopasować odpowiednie rozwiązanie ładowania do potrzeb klienta.

Ładowarka przenośna

Ładowarki przenośne mają mniej możliwości konfiguracji i posiadają mniej funkcji często ważnych dla użytkownika. W przypadku tego typu ładowarek do samochodów elektrycznych otrzymujemy zazwyczaj podstawowy, dwukolorowy ekran z kilkoma najważniejszymi informacjami dotyczącymi ładowania naszego pojazdu i możliwość zmiany mocy ładowania. Podstawową jednak zaletą tego typu urządzeń, jest możliwość łatwego ich przewożenia i zabierania ze sobą na przykład pod podłogą bagażnika. W przypadku stacji ładowania typu wallbox jest to nie możliwe. Ładowarki przenośne posiadają wtyczki 230V lub 400V w standardowych wersjach europejskich przez co pozwalają nam na ładowanie pojazdu wszędzie gdzie tylko znajdziemy wolne gniazdko. Dodatkowo w naszej ofercie znajdą państwo wieszaki na przenośne ładowarki co pozwala nam na estetyczne umieszczenie ich na ścianie w garażu a w razie potrzeby zabranie ze sobą w podróż. Takie ładowarki do samochodów są również znacznie tańsze.

 

Polecane przez nas modele Wallbox:

 

Besen B20 22kW

-Duosida Wallbox 7,4kW WIFI

Polecane ładowarki przenośne:

 

Zencar 22kW 32A

Zencar 11kW 16A

 

Kategorie:

Ładowarki przenośne

Wallbox